Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
NIKITA
 

 
 
 

 
Jméno: Nikita
Plemeno: Bígl bez PP
Přezdívky: Nikouš, Milouš, Potvora strakatá
Datum narození: 29. 1. 1999
Místo narození: Praha, Újezd nad Lesy
Matka: Diana (bígl bez PP)
Otec: Elvis (bígl bez PP)
 
Fotogalerie ZDE
 
 
 
 
         
foto: Ondřej Kočí
 
 
O Nikče:
 
      Nikita je v podstatě splněný sen mého dětství. Přestože u nás v rodině vždy pobýval nějaký pes ( ať už irský setr nebo knírač), Niki byla první zvířátko, které bylo moje. Nutno podotknout, že ve svých deseti letech jsem neměla skoro žádné zkušenosti s výchovou, takže podpora ze strany rodičů byla opravdu nezanedbatelná. A ikdyž máme pejska bez PP, těší se i ve svých skoro 11 letech celkem pevnému zdraví. Myslím, že jsme při výběru měli velké štěstí....
Co se týče jejích zálib, není težké se trefit. Za kousek jídla by udělala naprosto cokoliv. A když říkám cokoliv, myslím tím opravdu nemožné (historku, kdy se bůhvíjak dostala ke kostce másla, která byla uložená nahoře na skříni, celou jí sežrala a nelibá vůně se jí z tlamičky nesla asi týden, tady nebudu více rozvádět..). Pokud ale vážně není v jejích silách se k pamlsku dostat, věřte, že Vám to dá opravdu hlasitě najevo.
Jako správný lovecký pes zbožňuje stopování a lovení zvěře a myší, které jí sice vždy utečou, ale není nad to pořádně tu srnu vyštěkat, že.
Abychom měli seznam úplný - po pořádné procházce a vydatném jídle musí následovat vyhřátý pelíšek a jakýkoliv člověk, který bude ochotný ji hodiny hladit a drbat a drbat a drbat....

Dnes, když je Nikitka v již skoro důhodovém věku, vidím, kolik jsme toho během jejího života nestihli nebo zameškali z důvodu nevědomosti.
Přesto je ale jedinečná. Nedovedu si představit jiného psa na jejím místě. Trdohlavost, hraní si na neslyšící.... Vždy, když má "svojí chvilku" a já už nemám daleko k nadávkám, uvědomím si, že to není její hloupostí, ale naopak až příliš velkou inteligencí (či chcete - li, vyčůraností ), že nedbá našich příkazů.

Je prostě svoje a její místo nikdo nemůže nahradit...
 
TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek